PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1209}
7,6 36 690
ocen
7,6 10 1 36690
6,9 13
ocen krytyków
The Doors
powrót do forum filmu The Doors

paryska wanna

ocenił(a) film na 8

film jest bardzo dobry(8/10).wspaniała rola vala kilmera(życiowa),nawet meg wypadła dobrze.film doskonale oddaje ducha epoki,wspaniale że jest muzyka oryginalna,partie śpiewane przez kilmera bardzo dobre.charakteryzacja i biografia zespołu oddana jest świetnie,pomimo paru przekłamań i uproszczeń.zdjęcia są piękne.film powstał w 1991 roku,kiedy zaczęło się robić głośno o nirvanie,ostatnim klasycznym zespole.mam nadzieję że powstanie wreszcie jakiś porządny film o nirvanie(na razie mamy genialny "last days").kocham nirvanę,kocham the doors!!!ps.szkoda że w filmie ostatni paryski okres życia jimma jest potraktowany bardzo zdawkowo.

blandest

nirvanie,ostatnim klasycznym zespole
pozer i idiota.

Ryunosuke

Ja się zgodzę po części z założycielem tematu.Musisz przyznać, że Nirvana to legendarna kapela, czy tego chcesz czy nie.Może i ich sława wiążę się z szybką śmiercią Kurta, jednak trzeba przyznać że Nirvana jest głosem pokolenia.Podobnie jak The Doors, The Beatles czy Led Zeppelin.Może i zespoły pokroju Pearl Jam czy Soundgarden są lepsze od Nirvany, ale chyba to właśnie chłopakom z Aberdeen należy się miano zespołu klasycznego.Możesz nazwać mnie idiotą czy pozerem, osobą "zakochaną" w Kurcie.Ja po prostu jestem obiektywny, lubię Nirvane, podobnie jak The Doors czy wcześniej wymieniony Pearl Jam i Soundgarden.Co do filmu, Morrison właściwie przedstawiony jest głównie jako ćpun, a nie wielki artysta.

ocenił(a) film na 9
szeszulinho

gdy kiedyś zastanawiałam się, jaki byl najlepszy okres w historii rocka (na razie), doszłam do wniosku, że zaczął się on na "Help!" Beatlesów (powiedziałabym Rubber soul, ale to tu jest Yesterday, już abstrahuję od piękna utworu, ale to pierwszy raz, kiedy w rocku pojawiły się smyczki), a skończył właśnie na Nevermind.
nie zgadzam się, że Morrison jest tu pokazany raczej jak ćpun - ćpa jak najęty, ale przede wszystkim dosrzega sie jego artystyczne cierpienie

Lucy_in_the_Sky_with_Dia

jest masa dużo lepszych zespołów które ciągle grają a nawet wczesniej zaczely. to naturalne zjawisko z posmiertnym przecenianiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones